sinema sitesi

PAYLAŞ

PAYLAŞ

SİNEMA: ÇARK ( TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ)

[postlink] http://www.solkanal.com/2011/08/sinema-cark-tamamini-izleyebilirsiniz.html [/postlink] http://www.youtube.com/watch?v=-HQ030CWbdkendofvid [starttext] FİLMİN DEVAMINI AŞAĞIDA İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yönetmen : Muzaffer Hiçdurmaz
Senaryo : Haşmet Zeybek (Bekir Yıldız'ın bir öyküsünden)
Görüntü Yönetmeni : Erdoğan Ererez
Müzik : Cahit Berkay, Cem Karaca
Oyuncular : Tarık Akan, Müge Akyamaç, Savaş Yurttaş, Erol Demiröz, Oktay Sözbir, Günay Girik, İhsan Yüce, Muazzez Kurdoğlu, Bekir Yıldız, Haşmet Zeybek, Erdal Sümer, Hikmet Karagöz, Kenan Bal, Diler Saraç, Zehra Alptürk, Savaş Taner, Cezmi Baskın
Yapımevi (şirket) : Burak Film (Sungur Esen, İbrahim Mertoğlu)
Ödüller : Ankara 1. Film Şenliği'nde (1988), Cahit Berkay, "Herşeye Rağmen", "Çark", "Sis", ve "Sızı" (TV Filmi) filmlerindeki çalışmaları nedeniyle "en iyi müzikçi" ödülünü kazandı.

KONU:
Dört fabrika işçisinin mücadele öyküsü. Bir cam fabrikasında çalışan dört arkadaş, emeklerinin karşılığını alamayınca patronla çatışmaya girerler. Ancak sonuç aleyhlerine gelişir ve kendilerini kapının dışında bulurlar. Bu kez dört emekçi bir tersanede iş bulurlar. Ne var ki, bu yeni işlerinde de başka bir sömürü düzeni ortaya çıkar. Patron tarafından "grev kırıcı" olarak kullanıldıklarını farkederler. Dört arkadaşın çalışma yaşamındaki son durakları Kazlıçeşme'deki deri atölyeleridir. Denetimsiz, son derece kötü ve sağlıksız bir düzende çalışmasını sürdüren işçilerden biri yaşamını yitirir. Bu iş kazası sonucunda dört emekçi arkadaş, işçileri bilinçlendirerek haklı oldukları grevi başlatırlar.


[endtext]

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzla solkanal.com'a katkıda bulnduğunuz için teşekkür ederiz.

SOL KANAL FACEBOOK'TA

TAKİPÇİLERİMİZ

SolKanal'ı Email ile takip et

ARŞİV

 
DOSTÇA BİR ANIMSATMA: Bir avuç solcu sanatçı her türlü maddi zorluk ve baskılara rağmen sanatsal üretim yapmaya çalışıyor. Maddi durumunuz uygun ise filmleri, müzikleri internetten izlemeyiniz. Korsan ürün kullanmayınız. YASAL UYARI Bu sitede yeralan videolar Youtube.com sitesinde barındırılıp yayınlanmaktadır. Solkanal.com seçtiği videolara link vermektedir. Videoların telif hakkı ile ilgili yasal sorumluluk youtube.com'a aittir. Yine de telif hakkı size ait olan bir videoyu kaldırmamızı isterseniz solkanal@solkanal.com adresine mail.atınız *** This site does not store any files on its server.We only index and link to content provided by other sites.If you have any doubts about legality of content or you have another suspicions, feel free to contact us HERE - Thank you.