sinema sitesi

PAYLAŞ

PAYLAŞ

FİLM İZLE: CARLA'NIN ŞARKISI (ALT YAZILI)

[postlink] http://www.solkanal.com/2012/12/carlanin-sarkisi-alt-yazili_3596.html [/postlink]
http://www.youtube.com/watch?v=x6RfkU8wX7Mendofvid [starttext] 1996 yapımı, yönetmenliğini Ken Loach'ın yaptığı; başrollerini Oyanka Cabezas (Carla) ve Robert Carlyle'ın (George) paylaştığı film. Özgün adı Carla's Song'dur. İngiltere/Fransa/Almanya ortak yapımıdır. Carla'nın Şarkısı, Güney Amerika'daki (Nikaragua) askeri diktalara karşı verilen savaşın, ABD'nin ve Avrupalı egemenlerin entrikalarının insanların hayatını nasıl zehir ettiğinin hikâyesidir. Yönetmen Loach, hikâyeyi aşk üstüne kurmuştur; İngiltere'de yaşayan sıradan bir otobüs şoförünün bir kadının arkasından kilometrelerce uzağa gitmesini anlatır. Loach, Carla'nın hikâyesini İngiltere'de başlatır ve Nikaragualı gerillaların arasında bitirir. Film iki bölümden oluşur: Birinci bölümde; Glasgowlu, başına buyruk otobüs şoförü George, genç bir kadının (Carla) otobüse biletsiz binmesine göz yumar. Nikaragua göçmeni olan Carla, eski bir sandinist gerillasıdır. Aralarında bir ilişki başlar. George, Carla'nın hikâyesini ögrenir. Filmin ikinci bölümünde George, Carla'nın dava arkadaşı ve sevgilisi olan Antonio'yu bulmak için Nikaragua'ya gider.
Filmde, Nikaragua egemen devletlerin, emperyalizmin bir oyun alanı gibidir. Sandinistlerle, kontrgerillalar arasındaki uzun soluklu mücadele bir iç savaş prototipi teşkil eder. (Örneğin, filmde Reagan Hükümeti, İran-Irak savaşı sırasında ambargo koydugu İran'a silah satıp, Nikaragua kontrgerillarına para gönderecektir.)
Carla's Song (1996)
Rating: 6.8 / 10 from 1,623 users Yayınlanma Tarihi: 8 November 1996 (Turkey)
 Ülke: UK, Spain, Germany Süre: 127 min
Tür: Drama, Romance, War
Yönetmen: Ken Loach Yazar: Paul Laverty Oyuncular: Robert Carlyle, Oyanka Cabezas, Scott Glenn Slogan: A dream called freedom. A nightmare called Nicaragua. Konu: [endtext]

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Carla's song ; altyazilar da cook önemli bir hata var o da su,Ceviride Sandinist devrimine karsi devrimi sabote edenlerden film boyu Gerilla diye yazilmasi.Dogrusu Contra olmasi gerekirdi. Cünkü Latin Amerikada ki Halk ve özgürlük mücadelelerini yürütenler her ne kadar Nikaragua özelinde oldugu gibi Fasist diktatörlükleri devirip iktidari ele gecirmis olsalar da Gerilla olarak kalmislardir.Lakin ABD ve CIA tarafindan kaybedilen iktidarlari geri almak ve cikarlarina uygun hizmet eden yönetimleri isbasina getirmek icin Contralar teknik ve lojistik tüm kaynaklar kullanilarak olusturulmus resmi varligi asla kabul edilmeyen milislerdir.Milis farkli Gerilla farkli terimlerdir.
Sitenizin adi "solkanal.com" olduguna göre en azindan Siyasi veya politik veya sosyal icerikli izlencelerde Türkce cevirilerini birazcik olsun özenle yapin,biraz olsun duyarli olun.Sadece izlenceyi yayinlamak yetmiyor.Tüm evrende ki varliklar icin yasanabilir bir gezegen ve onurlu bir hayat mücadelesi veren duyarli ve sorumlu insanlara borcunuz ("SOL"adini kullandiginiza göre) var.

Yorum Gönder

Yorumunuzla solkanal.com'a katkıda bulnduğunuz için teşekkür ederiz.

SOL KANAL FACEBOOK'TA

TAKİPÇİLERİMİZ

SolKanal'ı Email ile takip et

ARŞİV

 
DOSTÇA BİR ANIMSATMA: Bir avuç solcu sanatçı her türlü maddi zorluk ve baskılara rağmen sanatsal üretim yapmaya çalışıyor. Maddi durumunuz uygun ise filmleri, müzikleri internetten izlemeyiniz. Korsan ürün kullanmayınız. YASAL UYARI Bu sitede yeralan videolar Youtube.com sitesinde barındırılıp yayınlanmaktadır. Solkanal.com seçtiği videolara link vermektedir. Videoların telif hakkı ile ilgili yasal sorumluluk youtube.com'a aittir. Yine de telif hakkı size ait olan bir videoyu kaldırmamızı isterseniz solkanal@solkanal.com adresine mail.atınız *** This site does not store any files on its server.We only index and link to content provided by other sites.If you have any doubts about legality of content or you have another suspicions, feel free to contact us HERE - Thank you.