sinema sitesi

PAYLAŞ

PAYLAŞ

FİLM İZLE: BU 11 EYLÜL BAŞKA 11 EYLÜL!

[postlink] http://www.solkanal.com/2013/01/film-izle-bu-11-eylul-baska-11-eylul.html [/postlink]
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0GEBhQn9JBoendofvid [starttext]

TÜRKÇE DUBLAJLI BU FİLMİ KAÇIRMAYIN...

11 Eylül Santiago'da Yağmur
...
11 Eylül 1973 Şili... Şili halkının demokratik bir seçimle işbaşına getirdiği, sosyalist devlet başkanı Salvador ALLENDE Amerikan işbirlikçisi, faşist general Pinochet tarafından kanlı bir darbeyle devrilir ve katledilir...Tek suçu, ABD tekellerinin sömürüsüne karşı, Şili'nin ulusal zenginliklerinden bakır madenlerini millileştirmek ve milli bir ekonomi inşa etmek olan Allende, ülkesindeki CIA darbesine karşı, ölünceye kadar üksek bir onurla direnir. CIA, Pinochet cuntasına, Şili'nin ilericilerini, aydınlarını, sanatçılarını yok ettirir. Şili'yi dünyanın en büyük hapishanesi haline getirir. Bu sinema filmi ABD zulmünden kaçan Şilililerin bizzat rol aldığı, başkent Santiago'nun aslına uygun olarak inşa edildiği Bulgaristan'da çekilmiştir. Bu film özgür bir Şili için öldürülenlerin, Şair Pablo NERUDA'nın, Statta öldürülen besteci Victor JARA'nın ve Latin Amerika'nın büyük evladı, sosyalist devlet başkanı Salvador ALLENDE'nin onurlu anısına adanmıştır.

11 Eylül Santiago'da Yağmur
Il pleut sur Santiago (1976)
(Rain over Santiago)
Santiago'da Üzerinde  Yağmur
Rating:6.2 / 10 from 122 users
Yayınlanma Tarihi:November 1976 (USA)
Ülke:France, Bulgaria
Süre:112 min
Tür:Drama, Thriller
Yönetmen:Helvio Soto
Yazar:Georges Conchon, Helvio Soto
Oyuncular:John Abbey, Bibi Andersson, Nicole Calfan, Riccardo Cucciolla, Vera Dikova, André Dussollier, Bernard Fresson, Maurice Garrel, Annie Girardot, Patricia Guzmán
[endtext]

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzla solkanal.com'a katkıda bulnduğunuz için teşekkür ederiz.

SOL KANAL FACEBOOK'TA

TAKİPÇİLERİMİZ

SolKanal'ı Email ile takip et

ARŞİV

 
DOSTÇA BİR ANIMSATMA: Bir avuç solcu sanatçı her türlü maddi zorluk ve baskılara rağmen sanatsal üretim yapmaya çalışıyor. Maddi durumunuz uygun ise filmleri, müzikleri internetten izlemeyiniz. Korsan ürün kullanmayınız. YASAL UYARI Bu sitede yeralan videolar Youtube.com sitesinde barındırılıp yayınlanmaktadır. Solkanal.com seçtiği videolara link vermektedir. Videoların telif hakkı ile ilgili yasal sorumluluk youtube.com'a aittir. Yine de telif hakkı size ait olan bir videoyu kaldırmamızı isterseniz solkanal@solkanal.com adresine mail.atınız *** This site does not store any files on its server.We only index and link to content provided by other sites.If you have any doubts about legality of content or you have another suspicions, feel free to contact us HERE - Thank you.