sinema sitesi

PAYLAŞ

PAYLAŞ

BELGESEL: LENİN İÇİN ÜÇ ŞARKI

[postlink] http://www.solkanal.com/2013/03/belgesel-lenin-icin-uc-sarki.html [/postlink]
http://www.youtube.com/watch?v=C9LJDFjzbPUendofvid [starttext] Yukarıda Belgesel'de yeralan Lenin için söylenen Bir şarkıyı, alt yazılı olarak, dinleyebilirsiniz. Belgeselin tamamını aşağıda izleyebilirsiniz... Belgesel sinemanın kurucusu... Israrcı, tutkulu, saldırgan, kuramcı ve militan... Sinema-Göz akımının öncüsü... Dziga Vertov Vertov, devrimci bir gözle hazırladığı belgesellere olağanüstü açıklayıcı ve canlı bir nitelik kazandırırdı.

Yapıtalrı ve kuramsal yazıları, dünya sineması üzerinde akılcı ve kalıcı bir etki yarattı. O, özellikle batı sinemasının, günümüzde döne döne yeniden keşfettiği, algılamaya çalıştığı birbelgesel sinema ustasıdır.

Lenin İçin Üç Şarkı, Dziga Vetovun, halk sanatının kaynaklarından yararlanarak çektiği milyonlarca seyirci ile buluşan bir yapıtı. [endtext]

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzla solkanal.com'a katkıda bulnduğunuz için teşekkür ederiz.

SOL KANAL FACEBOOK'TA

TAKİPÇİLERİMİZ

SolKanal'ı Email ile takip et

ARŞİV

 
DOSTÇA BİR ANIMSATMA: Bir avuç solcu sanatçı her türlü maddi zorluk ve baskılara rağmen sanatsal üretim yapmaya çalışıyor. Maddi durumunuz uygun ise filmleri, müzikleri internetten izlemeyiniz. Korsan ürün kullanmayınız. YASAL UYARI Bu sitede yeralan videolar Youtube.com sitesinde barındırılıp yayınlanmaktadır. Solkanal.com seçtiği videolara link vermektedir. Videoların telif hakkı ile ilgili yasal sorumluluk youtube.com'a aittir. Yine de telif hakkı size ait olan bir videoyu kaldırmamızı isterseniz solkanal@solkanal.com adresine mail.atınız *** This site does not store any files on its server.We only index and link to content provided by other sites.If you have any doubts about legality of content or you have another suspicions, feel free to contact us HERE - Thank you.