sinema sitesi

PAYLAŞ

PAYLAŞ

Komiser Cemil: "Sence bir polis nedir?"

[postlink] http://www.solkanal.com/2014/02/komiser-cemil-sence-bir-polis-nedir.html [/postlink]
http://www.youtube.com/watch?v=XibQHCFEBbUendofvid [starttext]

Cemil: "Sence bir polis nedir?"

Ayfer: "Hiç düşünmedim"

Cemil: "Politikacıların siyasetcilerin yada iktidarın kendi emelleri için kullandığı bir sürümü? Aylığı karşılığı özgürlük isteyeni kovalayan bir hükümet gücümü? Yoksa emekçinin karşısında bir iktidar memurumu? "

Ayfer: "Hayır, sen halkın adamısın. Halkın içindesin. 48 saat görevde halkın ızdırabıyla dertleriyle baş başa kendini unutan adamsın. "

Cemil: "O bir haksızlık karşısında halkın ilk suçladığı bahtsız insandır. Aslında o halkın umududur, halkın adalet anlayışıdır. Halk onun kişiliğinde tüm devleti görür."

Ayfer: "İşte bu zor görev seni yıpratan. Çıkarsız halk dostu olman. Çocuğunun sağ salim okuldan döneceğinden emin olmak isteyen halkın yanında olmak seni çökerten"

Cemil: "Bir ülkede polis, çirkin ve kötü oldumu o ülkede hiçbirşey güzel olamaz. Bir ülkede halk polisine güvenmedi mi reis i cumhuruna bile güvenmez . Dünyanın her yerinde bu böyledir. Ben ona buna selam vererek aldığım parayla oğluma nasıl bakarım? Ben çirkin olursam hangi çocuk güzel olabilir yeryüzünde?"
 [endtext]

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuzla solkanal.com'a katkıda bulnduğunuz için teşekkür ederiz.

SOL KANAL FACEBOOK'TA

TAKİPÇİLERİMİZ

SolKanal'ı Email ile takip et

ARŞİV

 
DOSTÇA BİR ANIMSATMA: Bir avuç solcu sanatçı her türlü maddi zorluk ve baskılara rağmen sanatsal üretim yapmaya çalışıyor. Maddi durumunuz uygun ise filmleri, müzikleri internetten izlemeyiniz. Korsan ürün kullanmayınız. YASAL UYARI Bu sitede yeralan videolar Youtube.com sitesinde barındırılıp yayınlanmaktadır. Solkanal.com seçtiği videolara link vermektedir. Videoların telif hakkı ile ilgili yasal sorumluluk youtube.com'a aittir. Yine de telif hakkı size ait olan bir videoyu kaldırmamızı isterseniz solkanal@solkanal.com adresine mail.atınız *** This site does not store any files on its server.We only index and link to content provided by other sites.If you have any doubts about legality of content or you have another suspicions, feel free to contact us HERE - Thank you.